Sürücü belgesini yeni alan araç sahipleri genellikle ilk defa trafiğe çıktıklarında bazı sorunlarla karşılaşabilirler.  Sabah işe gidiş, akşam eve dönüş saatlerinde özellikle yoğun olan trafikte araç kullanmak çoğu sürücüyü zorlayabilir.

Kapalı alanlarda ve trafik dışında araç sürmeyi öğrenen yeni sürücüler için akan trafikte iyi araç kullanmanın tüm püf noktalarını ayrıntılarıyla açıklamak istiyoruz. Akan trafik genellikle zorlayıcı, dikkat gerektiren, yoğun ve sıkışıktır.  Yıllardır araç kullanan usta sürücüler için bile bıktırıcı seviyede olabilir. Yeni sürücüler için yoğun trafikte araç kullanma tekniklerini açıklıyoruz.

  1. Kendinize güvenin. Sonuç olarak araç kullanmayı öğrenerek gerekli olan belgenizi aldınız ve trafikte direksiyon başındasınız.  Kendinize duyduğunuz güven eksilmeye başladığında panik başlayacaktır bu sebeple başarabileceğinizden emin olarak aracınıza binin.
  2. Akan trafikte yeni sürücüleri sağdan soldan geçen araçlar korkutabilir.  Ani sollamalar ve manevralar yapan araçlardan korkmayın ve diğer araçlara yaklaşmadan dikiz ve yan aynaları kullanarak çevrenizdeki araçları dikkatle izleyin.
  3. Akan trafikte en büyük yardımcınız aynalarınız olacak.  Hareket halinde yoğun trafikteyken sollamalar, virajlar ve yol değiştirme gibi manevralarda aynalarınız size diğer araçların yaptıkları hareketleri görmenizi mümkün kılacak.
  4. Stresten kaçın ve panik yapmayın.  Yeni sürücülerin yoğun trafikte korku duymalarının en büyük sebebi kendilerini stres altında hissetmeleridir.  Korna çaldıklarında yada sizi solladıklarında kendinizi strese sokmayın, unutmayın ki her araç kullanan usta şoför değildir.
  5. Trafik kurallarına uyarak kendinizi emniyete alabilirsiniz.  Trafik levhalarından hız limitlerine kadar rahat araç sürmenizi sağlayan belirteçler aracı kullanırken karşınıza çıkacak.  Bu sayede güven duygunuz artarken kendinize duyduğunuz öz güvende yerine gelecektir.
Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek