Düşük hacimli motorlardan daha yüksek güç elde edilmesini sağlayan Turbo, emisyon standartlarının sıkıştırılmasıyla daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Yüksek ivmeler sağladığı için tercih edilen Turbo, bazı durumlarda arıza yaratabilir. Bu durumlarda Turbo revizyonu yapılması gerekebilir.  Turbo revizyonu aracın turbosundan kaynaklı bir arıza oluşumunda yapılan bakım onarım ve yenileme işlemidir.

Arızalı olarak düşünülen turbo revizyon işleminde öncelikle sökülerek ön incelemeye alınır. Sökülen tüm parçalar tek tek incelenir ve testler yapılır. Parçalarda temizlik işlemi yapılır, VSR balans makinesi ile 3500 d balans yapılır. Turbo ve basınç ayarları yapılarak fabrika standartlarına yaklaşacak şekilde tüm testlerden geçirilir.

Turbonun değişmesi gereken durumlarda orijinal parça değişimi yapılması gerekir. Ancak maddi olarak büyük bir bütçeye denk geleceği için başka araçtan çıkma olarak da kullanılabilir.  Aracın geçmişi biliniyor ve düşük km ise gerekli kontroller yapılarak değerlendirilebilir…

Tags:
Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek