Otomobil donanımları teknolojiyle birlikte gelişerek mükemmele yakın derecede iyileştiriliyor. Araç kullanımında nihai ve en önemli konu can güvenliği ve sürücünün araç kullanırken rahat olmasıdır.  Otomotiv üreticileri araçların her bir donanımı üzerinde uzun çalışmalar yaparak, herhangi bir durumda sürücünün güvenliğini tartışmasız şekilde korumayı amaçlıyor.

Otomobil donanımları içerisinde son yıllarda aydınlatma sistemleri de oldukça gelişmiş ve iyileştirilmiş durumda.  Gece sürüşüne imkan tanıyan aydınlatma sistemleri LED  ve xenon farlarla birlikte yeni nesil versiyonları türetilmiştir.  Ancak sis farlarına eskiye kıyasla kullanıcılar pek rağbet göstermemektedir.  Bazı durum ve olaylarda hayat kurtarıcı rol oynayan sis farlarının ne gibi durumlarda kullanılacağını merak eden sürücüler bile bulunmaktadır.

Sis farları adından da anlaşılacağı üzere yağmurlu ve sisli hava da görüş açısının net olmadığı durumlarda kullanılmak üzere düşünülmüştür. Büyük su kitlelerinin bulunduğu ortamlarda daha yoğun olan sis, tamamen bir doğal hava şartlarından biridir. Ancak araba kullanımını zorlaştırdığı gibi kazaların yaşanmasına neden olan riskli bir durumdur.  Yoğun yağmur, sis ve karlı hava durumlarında araç kullanımının daha güvenli olması adına sis farları geliştirilmiştir. Bu farlar daha çok diğer sürücüler tarafından fark edilerek istenmeyen olayların önüne geçmek için tasarlanmıştır. Sis farları görüş mesafesinin 100 metrenin altına düştüğü durumlarda kullanılması gerekmektedir. ..

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek