Seramik Kaplama
 • 180 min

Seramik kaplama yapısı gereği  4. Kat olarak uygulanan şeffaf, parlak, camsı bir kaplama çeşididir.Seramik kaplama aracınızda boyanın üzerine bir katman oluşturduğu için aracınızı ultraviyole ışınlarından, araç reçinelerinden, kuş pisliği ve yüzeysel çiziklerin hepsinden korur. Aracınızı genel anlamda dış etkenlerin hepsinden korumuş olur.

SERAMİK KAPLAMA NEDIR?

• Seramik kaplama yapılacak araçların öncelikle zemin hazırlığı yapılmalıdır. Araçta oluşan taş hasarlığı yapılmalıdır. Araçta oluşan taş sıçramalarından kaynaklanan yerlere rötuşlar yapılır, daha sonrasında yüzeysel oluşan çizikler özel polisaj makinalarıyla alınır, Zemin pürüzsüz bir hal alması sağlanır. En son aşamada ise seramik uygulaması araca özel aparatlar ile sürülür ve araç ile iç içe geçmesi sağlanır.

SERAMİK KAPLAMA NELERDEN KORUR?

• Seramik kaplama aracınızda boyanın üzerine bir katman oluşturduğu için aracınızı ultraviyole ışınlarından, araç reçinelerinden, kuş pisliği ve yüzeysel çiziklerin hepsinden korur. Aracınızı genel anlamda dış etkenlerin hepsinden korumuş olur.

BOYA KORUMA İŞLEMİ NEDİR?

• Boya Koruma işlemi adından da anlaşılacağı üzere aracınızın boyasını uzun vadede koruması için uygulanan işlemdir.

Neden Seramik Kaplama & Boya Koruma Yaptırmalıyım?
Aracınızda mevsimsel ve çevresel faktörlerle ilgili boyanıza zarar verebilecek tüm problemlerden kurtulmak için önemlidir.

Seramik Kaplama & Boya Koruma Nasıl Uygulanır?
Seramik Kaplama 5H ve 10H olarak iki çeşittir. Boya Koruma sıralaması ise temizlik, parlatma ve koruma olarak yapılmaktadır.
Seramik Koruma & Boya Korumada Ustalığın Önemi Nedir?
Aracınızın mevcut boyasına zarar vermeden yüksek teknoloji ve sertifikalı ürünlerde uygulama yapılması önemlidir.
Seramik Kaplama Aracımın Boyasına Zarar Verir mi?
Seramik Kaplama ürünler zarardan çok fayda sağlar. Yıkama işlerinde kullanılan şampuanlar fırçalar ve çevresel faktörler aracınızın boyasına zarar verirken Seramik Kaplama sayesinde bu yan etikler aracınızın boyasına dokunamaz ve zarar veremez.
Seramik Kaplama Aracımı Ne Kadar Süre Korur?Seramik Kaplama aracınızı yüzeysel çiziklerden korur. Bu işlemin uygulanmış araçlar ve uygulanmamış arasında çok ciddi bir boya ve parlaklık farkı vardır.
Seramik Kaplama Sonrası Aracımda Boya Kalınlığı Olur mu?
Hayır olmaz. Seramik Kaplama 0.5 ile 3 mikron kalınlığında katman oluşturur.
Seramik Kaplamadan Sonra Araç Nasıl Yıkanır?Seramik Kaplamadan sonra aracınız eskisi gibi kir ve leke tutmayacaktır. Bu sebeple yıkama sıklığınızda değişecektir. Sadece su ile durulanması bile yeterli olacaktır.
Seramik Kaplama ve Boya Koruma Arasındaki Fark Nedir?
Tamamen farklı bir yapıya sahiplerdir. Boya koruma polisah makinası ile uygulanabilir ama Seramik Kaplamanın hendine has teknikleri vardır.Boya Koruma maksimum 6 ay korurken Seramik Kaplama 5 yıla kadar dayanıklılık gösterir.Daha Fazla Bilgi Al  yukarı
  Sohbet Başlat
  Whatsapp Destek?
  Whatsapp Destek
  Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek