Detaylı Motor Temizliği
 • 60 Dk. Ortalama

Detaylı Motor Temizliği
Motor temizliği estetik olarak gerekliliği kadar kaputun altında kalan bölümlerin sağlıklı çalışması açısından da önem taşımaktadır. Motordaki herhangi bir yağ kaçağı vb olusuz durumu çok daha kısa sürede görebilmek, elektronik sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlamak için motor temizliği önem taşıyor.

Aracınız ne kadar büyük olursa olsun, kaputu açtığınızda karşınıza çıkan ve belki de ufak görüntüsü ile sizi hayal kırıklığına uğratan motor, aslında bir aracın can damarıdır. Boyut olarak küçük olsa da silindir hacmi ve ürettiği beygir gücü ile ölçülen benzinli, dizel veya elektrikli motorlarda periyodik motor bakımı aracın performansını arttırarak hem aracın ömrünü uzatır, hem de beklenmeyen arızaların erken tespit edilerek anında giderilmesini sağlar. Mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir.

Detaylı Motor temizliği ve motor koruma işlemi estetik olarak gerekliliği kadar kaputun altında kalan bölümlerin sağlıklı çalışması açısından da önem taşımaktadır. Motordaki herhangi bir yağ kaçağı vb. olumsuz durumu çok daha kısa sürede görebilmek, elektronik sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlamak için motor temizliği önem taşımaktadır. Ve Motor temizliği car care uygulamaları içinde profesyonel gerekliliğin en çok ihtiyaç olan alanlardan birisidir.

Detaylı Motor Temizliğinin Önemi
Trafikte seyahat ederken yolda kalmak veya bir yere yetişmeniz gerekirken park halindeki aracınızın hiç çalışmaması, en büyük kabustur. Bu kabusu yaşamamak için araç motor bakımı, yaz ve kış aylarının başlangıcında ve özellikle uzun yola çıkılacak seyahat öncesinde düzenli olarak yapılmalıdır. Motor temizliği araç içi motor bakımının en önemli adımlarındandır.

Motor temizleme uygulamaları motorun uzun özürlü olmasını sağlar.

Yapılan detaylı temizlik sayesinde motor kabloları ve diğer parçaların kir, toz ve pas gibi sebeplerle zarar görmesinin önüne geçilir.

Daha temiz, kir ve paslanmaya karşı dayanıklı bir motor imkânı sunar.

Motor temizliğinde yapılacak en büyük yanlışlar; motoru sıcakken yıkamak ve motoru basınçlı su ile temizlemektir. Sıcak motor soğuk su ile temas ettiğinde çatlar, basınçlı su ise motorun içine sızarak büyük hasara yol açar. Ayrıca motor kesinlikle normal deterjanlı su ile temizlenmemelidir.

Uzman bir kişi tarafından yapılması gereken motor temizliğinde; soğumuş motorun hava filtresi, alternatör ve motor beyninin çok iyi bir şekilde izole edilerek korunması gerekir.

Daha Fazla Bilgi Al  yukarı
  Sohbet Başlat
  Whatsapp Destek?
  Whatsapp Destek
  Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek