Boya Koruma
 • 60 Dk. Ortalama

Boya koruma işleminin öncelikli amacı aracınızın rengini ve parlaklığını korumak ve zamanla oluşabilecek dış etkilere karşı üst düzey bir koruma sağlamaktır. ULUDAĞ araç boya koruma uygulaması otomobilinizde renk ve parlaklığının uzun ömürlü olmasını sağlar. Oto Boya Koruma uygulaması, aracınızın boyalı dış yüzeylerini daha parlak hale getirir. Parlak dış yüzeyle birlikte elde edilen su itici özellik sayesinde suyun araç üzerinde daha az kalarak yok olması sayesinde su içerisinde bulunan kireç ve partiküllerin boyaya tutunmasını engelleyerek otomobilde uzun süreli parlaklık, kolay temizlenebilir bir yüzey sağlar.

Otomobilinizin dış görünüşü yıllar içerisinde güneş ışınlarının ve diğer çevre koşullarının olumsuz etkisine maruz kalarak deforme olabilir. Aracınızın görünüşünü olumsuz etkileyecek riskleri aşağıda sıralayabiliriz:

-Güneş ışığının doğrudan ve devamlı etkisine maruz kalma nedeniyle otomobilin boyalı dış yüzey renginde oluşan dalgalanmalar

-Yağış, aşırı sıcaklar, havadaki karbondioksit oranı gibi olumsuz hava şartları nedeniyle araç cilasının solması, parlaklığını yitirmesi

-Zaman içerisinde gözle görünmeyen toz tabakasının kalınlaşması nedeniyle otomobilinizin renginin matlaşması

-Boya yüzeyine yapışmış zift lekeleri

-Kuruyan böcek ve kuş pisliği

-Ağaç reçinesi kalıntısı

Boya Koruma Nasıl Yapılır?

ULUDAĞ Boya Koruma Uygulaması sıfır km araçlarda; fabrika üretimi sonrası araç yüzeylerine önceden tatbik edilmiş koruyucu wax malzemenin temizliği yapıldıktan sonra yüzeye direkt olarak uygulanır.
İkinci el araçlarda ise; boya yüzeyine nüfuz etmiş zift kalıntısı, ağaç reçinesi lekesi ve kuş pisliği gibi atıklar, kil temizliği yapılarak otomobil yüzeyi uygulama için hazırlanır.
Her aracın boya özelliği birbirinden farklıdır. Bu nedenle AUTO KING araçların dış yüzey özelliklerini göz önünde bulundurarak her bir araca özel uygulama yapmaktadır. Araçların boya performansı, boya kalınlık ölçüm cihazları ile ölçülür. Boyanın aşındırmaya müsait olup olmadığı incelenir.
Boya kalınlığına uygun pasta, uygun ped ve sünger kullanılarak uygulanır.
Yüzey hazırlık aşamalarından sonra Pasta Cila ve AUTO KING Boya Koruma uygulaması yapılır.
Boya Koruma İşleminin Faydaları Nelerdir?

Aracınızın renginin ve parlaklığının uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlar.
Sıfır km otomobilinizin ilk günkü görünüşünün uzun süre boyunca korunmasını, ikinci el aracınızda ise sıfır km araç görünüşüne sahip olmasını sağlar.
Otomobilinizin cilasının dış faktörlerden etkilenerek kısa zamanda deforme olmasının önüne geçer.
Aracınızın boyasına zarar verebilecek zift lekeleri, kuş pisliği ve ağaç reçinesi gibi maddelerden kolaylıkla temizlenmesini sağlar.

Daha Fazla Bilgi Al  yukarı
  Sohbet Başlat
  Whatsapp Destek?
  Whatsapp Destek
  Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek