Atiker LPG Dönüşüm
 • 60 Dk. Ortalama

Atiker firmasının ürettiği ANTONIO ECO ECU ile bütünleştirildi. ATİKFAST Kontrol ünitesi, OBDII, gelişmiş yazılımı ile motoru tüm çalışma koşullarında kontrol eder. Motorun devrini, gaz sıcaklığını, gaz basıncını ve su sıcaklığını kontrol ederek enjektörlerin açılıp/kapanma zamanlarını hesaplar.

Motora doğru oranda ve zamanında yakıt göndererek performans kaybı olmadan en iyi sürüş konforunu sağlar. Sistem ayrıca arıza tespit özelliklerini de içerir. Herhangi bir arıza durumunda otomatik olarak benzine geçer. Tespit ettiği hatayı sistem belleğinde saklı tutar. 2, 3, 4 ve 5, 6, 8, 10 silindir motorlar için iki versiyon ECU seçeneği bulunur.

ATİKFAST kitleri Euro 5-6 motorlarda dahil olmak üzere 3, 4, 5, 6 ve 8 silindirli, 400 Kw’a kadar normal ve turbolu tüm sıralı sistem araçlara uygulanabilir.

ATİKER AHC Enjektör

ATİKFAST AHC Enjektörleri Her silindirin giriş manifolduna motorun ihtiyaç duyduğu LPG miktarını mükemmel bir hassaslıkla enjekte eder.

ATIKER SR09 Regülatör

SR09 regülatör depodan gelen LPG yakıtını içindeki özel kanallar sayesinde motor suyu sıcaklığı ile buharlaştırmaktadır. Özel tasarımı sayesinde LPGyi tam anlamıyla buharlaştırır ve benzine eşdeğer bir yakıt haline getirir. Korozyona karşı dayanıklı malzemeden imal edilen  Atiker SR09 regülatör, asidik, su, yağ, mekanik ve benzeri etkilere karşı üstün dayanım göstererek, aracın yıllarca rahat çalışması sağlar.

Atiker SR09 regülatör 130 Kw Süper 220 Kw Süper Max 300 kw Regülatör modelleri ile 3, 4, 5, 6 ve 8 silindirli yüksek performanslı araçlarda sorunsuzca kullanılabilmektedir.

ATİKFAST Map Sensörü

MAP ingilizce bir terim olan Manifold Absolute Pressure sözcüklerinin kısaltmasıdır.

Türkçe karşılığı Mutlak Basınç Sensörü anlamına gelmektedir. Basitçe görevini anlatmak gerekirse aracın hava-yakıt basınç değerlerini ölçer.

Emme manifoldundaki atmosferik basıncı ve regülatörden çıkan gazın basıncını ölçerek ECU’ya gerekli sinyalleri gönderir.

Bu sayede hava, gaz ayarını sabit tutarak maksimum verimlilik oluşmasını sağlar. Map sensörü kolay arızalanan bir parça değildir.

ATİKFAST Yakıt Seçici Anahtar

Atikfast tarafından kullanılan yakıt anahtarı aşağıdaki fonksiyonları kontrol eder:

Yakıt seçimi
Hata raporlama
Yakıt seviyesi izleme.

Dokunmatik tuşla benzinden LPG’ye veya LPG’den benzine geçiş sağlayan ve aynı zamanda tanktaki yakıt seviyesinin izlenmesini sağlayan LED göstergeler içeren yakıt anahtarı bulunmaktadır.

LPG tankının boşalması nedeniyle otomatik olarak benzine geçilmesi durumunda, sürücü sesli olarak ve yanıp sönen LED uyarılır.

Servisimizde ATİKFAST LPG kitlerin ecu tamiri bakım, yedek parça ve ayarları yapılmaktadır. Kaliteli işçilik, uygun fiyat ve ödeme koşullarımızdan sizde yararlanın!

Daha Fazla Bilgi Al  yukarı
  Sohbet Başlat
  Whatsapp Destek?
  Whatsapp Destek
  Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek