İnternette dolaşan aracın üzerine atılan çamurun leke bırakmadan kayıp gitmesi tarzında videolar bir dönem oldukça popüler olmuştu hatırlarsanız.   Seramik kaplama yapılan aracın leke tutmadığına dair birçok arama yapılmış, araç sahipleri gerçekte bu uygulamanın amacını ve faydalarını aramaya başlamıştı.  Bu konuda sizi yeterince ve doğru şekilde aydınlatmak amacıyla seramik kaplamanın ne olduğu ve ne işe yaradığına dair sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle seramik kaplama aracın fabrika çıkışlı veya normal boyası üzerine yapılan ikinci bir tabaka şeklindedir.  Otomotiv sektöründe hızlı bir yükselme yaşayan bu kaplama bir uzay teknolojisi olarak görülmekteydi.  Aracın orijinal boyasını korumak amacıyla uygulanan bir kalkan görevini üstlenir. Seramik kaplamayla birlikte anılan nano teknolojisi ise gözle görünmeyen noktalara kadar nüfus eden görünmez ve şeffaf bir tabakadır. Araca su geçirmez özelliği kazandırır.

Seramik kaplama uygulama aslında kimyasal  maddeler içerir ve uygulandığı aracın boyasında yıpranma, soyulma, aşınma ve dökülme yaşanmasını önler. 2-3 yıl arasında koruma sağlayan seramik kaplama aynı zamanda aracın daha rahat temizlenmesine de yardımcı olur. Su ve kir tutmaz, boyanın deforme olmasına müsaade etmez.

Aracınızın orijinal boyasını korumak için seramik kaplama uygulaması yaptırmak için mutlaka uzman olan profesyonellerden yardım istemelisiniz. Aracınızın büyüklüğüne, boyasının durumuna ve istediğiniz işleme göre seramik kaplama uygulaması 1 ile 5 gün arasında yapılmaktadır. Her araç için genellikle bir şişe seramik kaplama sıvısı yeterlidir.

yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek