Belli bir kullanım ömründen sonra araçların yüzeyleri görevlerini tamamlamış olurlar. Araç yaş aldıkça dış yüzeyi de eskimeye ve aşınmaya başlar.  Bununla birlikte araçların alt kısımlarında da eskimeye dayalı çürükler meydana gelir. Otomobillerin imal edildiği maddeler zaman içinde neme maruz kaldıklarında aşınmaya dayalı olarak çürüme yapar. Çoğunlukla yüksek neme sahip şehirlerde göze çarpan bu durum, çürümeyle birlikte paslanma olarak da görülebilir.

Çürüme ve paslanma parçaların zaman içinde görevlerini yerine getirememesine ve otomobilin dışarıdan kötü görünmesine neden olur. Paslanma görüldüğü taktirde hemen aracı kaportacıya götürerek onarımını sağladığınızda paslanan parçaların çürümesini önleyebilirsiniz.

Otomobillerde en fazla paslanma ve çürümeye maruz kalan parçalardan birisi su giderleridir.  Su giderinin tıkanması da kaportanın ileri ki süreçte çürümeye başlamasına neden olabilir. Otomobiliniz de çürüme belirtileri veya paslanma fark ettiğinizde acilen profesyonel destek almalı, çürük taban tamiri yaptırmalısınız. Uzman bir kaportacı bu konuda sizlere yardımcı olarak aracınızı daha uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanmanızı sağlar…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek