Araç sahiplerinin yılda bir kez ödemek zorunda oldukları Motorlu taşıtlar vergisi (MTV), genellikle Ocak ve Temmuz ayında iki taksit şekilde ödenmektedir.  MTV ödenmediği taktirde vergi borcu olarak sayıldığı için elektronik hacizle karşılaşabilirsiniz. Vergi borcunuzu ödemediğinizde diğer işlemlerde sorun yaşayabilir, alım ve satım konularında işlem yapamazsınız. Maliye Bakanlığı ödenmemiş borcunuza karşılık olarak sizlere ilk önce mektup yoluyla uyarı gönderir.

Ödemenin gerçekleşmediği sürede zarfında banka hesaplarınıza vergi dairesi tarafından haciz konularak ödenmesi gereken borcunuz tahsil edilir. Borcun ödenmesi gereken tarihi aştığınız süre zarfında faiz de işlemeye başlamaktadır. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini  Gelir İdaresi Bakanlığı’na ait olan web sitesinden kolayca yapabilirsiniz.

Yapacağınız ödemeyi kredi kartınızla taksitlendirebilir veya direkt peşin olarak ödeyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar sekmesine giriş yaparak borcunuzun tutarını sorgulatabilirsiniz. Aynı zamanda MTV ödemelerinizi bankalardan,şubelerden ve ATM’lerden kolaylıkla halledebilirsiniz…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek