Dünyanın en çok tercih edilen otomobil üreticilerinin başında gelen Mercedes-Benz hakkında ilginç bilgiler öğrenmeye hazır mısınız?  Yüksek teknolojiye ev sahipliği yapan marka Carl Friedrich Benz ilk olarak 1926 yılında kuruldu. Kurulan şirketin ilk odak noktası darbeye dayanıklı konforlu araçlar üretmekti.

Alman motor tasarımcısı ve makine mühendisi olan Benz şirketini kurmadan önce ilk olarak 1886 yılında Motorwagen, tarihin ilk benzinli aracını icat etmiştir. Bunun akabinde Mercedes şirketi 1906 yılında ilk hibritli otomobili piyasaya sürerek, aracın en yüksek hızını 75 mile kadar çıkmıştır.

1924 yılında ürettiği araçlarda güvenliği arttırmak isteyen Mercedes, tüm araçlarının dört tekerleğine fren sistemi yerleştirmiştir.

1934 yılında Nürburgring’de düzenlenen yarışmaya katılmış, yarışmadaki 750 kg sınırını aşmama koşuluna uymak adına W 25  modelinin dış  boyasını kazıyarak katılmıştır. Şaşırtıcı bir şekilde W 25 yarışmanın birincisi olarak seçilmiştir.

Güvenliği arttırmak isteyen Mercedes mühendisleri 1951’de önemli bir buluş gerçekleştirerek 1959’da ki araçlarına otomobil gövdesinde yer alan bir mekanizma yerleştirmişlerdir.

Mercedes-Benz ilk AMG serisini ilk olarak 1990 yılında piyasaya sürmüştür. Anti-Lock sistemini geliştiren marka, Bosch firmasıyla birlikte çalışarak S-Class araçlarına 1978 yılında eklemiştir.

Micro işlemciler ve süper bilgisayarlarla donatılmış kendi kendine sürüş kabiliyetine sahip aracını tüm dünyaya ilk olarak 1990 yılında tanıtmıştır.

“En iyi yada hiçbir şey” sloganına bağlı kalan marka, en kaliteli ve konforlu araçları üretmeye devam etmiştir. Dünyanın en uzun sedan aracını üreten Mercedes, S-Class otomobillerine istinaden 4 özel parfüm üretmiştir.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek