Kul yapımı olan araçlarınız ne kadar yeni olursa olsun  kullanım ömrü boyunca bazı arızalara maruz kalır.  Sıfır kilometre de almış olsanız dahi veya ikinci el kullanılmış araç dahi alsanız zamanla baş gösteren arızalarla karşılaşabilirsiniz.  Kullanım ömrünü hiç bir arıza veya sorun olmada bitiren bir araç henüz dünya tarihinde görülmemiştir.  Kaza kaynaklı veya mekanik arızalarla illa ki karşılaşacaksınız.  Arızanın nedeni ve sebebi ne olursa olsun güvenliğiniz açısından tamir ettirmekle yükümlüsünüz.

Arızalar ve onarımların hepsi aynı değildir, boyutu ve masrafı değişiklik gösterir. Bazı arızalar hemen yapıldığı gibi masrafı sizi çok zorlamaz ancak bazı arızaların tamiri hem uzun sürdüğü gibi parça değişimiyle birlikte yüksek bir faturayla karşılaşmanıza neden olabilir.

Araç dünyasında büyük ve masraflı arızalar nedir diyorsanız sizler için listeledik.

1. Motor – Silindir arızaları

Motor blogunda ve silindir de ortaya çıkan ciddi arızalar motorun değiştirilmesini gerektirebilir.  Maliyeti en yüksek arızalar motorda gerçekleşmektedir.

2. Şanzıman

Aracın hareket etmesini sağlayan şanzıman arıza yaptığında aracı hareket ettiremezsiniz.

3. Yürüyen sistem arızaları

Araç süspansiyonu, amortisör, yaylar, destekler ve çubuk kolları zamanla yıpranıp aşınabilir.  Dikkat edilmediğinde süspansiyon revizyonu gerektirir.

4. Üst kapak contası arıza

Kapak contalarının fiyatı çok değildir ancak onarım süreci uzun ve emek gerektirir.

5. Eksantrik mili

Pahalı bir parça olmamasına rağmen değiştirilmesi gerektiğinde ortaya çıkan yoğun işçilik faturanın kabarık gelmesine neden olur.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek