Kış aylarının zorlu şartları her bölgeye göre değişmiş olsa da can güvenliğinizi ve aracınızın daha iyi performans katetmesi adına mutlaka kış lastikleri kullanmalısınız.  Yasal zorunluluk mevcut olduğu için 1 Aralık’tan 1 Nisan’a kadar arabalarınızda kış lastiği bir diğer adıyla kar lastiği takmak zorundasınız.

Soğuk havaların yanı sıra karlı, ıslak yollarda sizlere yüksek performans özelliği sunan kış lastikleri yaz lastiklerine kıyasla özel bir üretime dayalıdır. Buzlu ve karlı zeminde yüksek çekim gücü sağlayan bu lastiklerin en belirgin nitelikleri; diş derinliği, sırt kauçuğu, sırt desenleri, keskin uçlarıdır. Kış lastiklerinin üzerinde buzda ve karlı zeminde çekiş gücü sağlaması açısından üstlerinde yüzlerce yarık bulunur. Kış lastiklerinin diş derinlikleri daha derindir, lastikte karın birikmesini önler. Lastiklerin sırt desenleri kış şartlarına uygun olacak şekilde karı, sulu karı ve suyu dışarı atacak şekilde dizayn edilmiştir.

Buzlu zeminde size yüksek çekiş sağlayan kar lastikleri sayesinde aracınızın kontrolünü sağlamak daha kolaydır.  Ekstra yol tutuşu sağlayan bu lastikler keskin virajlarda sizlere en yüksek güvenliği vaat eder…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek