Havaların soğuması ve sonbahar mevsimine girmemizle birlikte sürücüler için önemli olan bir diğer konu kış lastikleridir. Binlerce insanın araçlarıyla çıktığı trafikte kurallara uymak zorunludur aksi halde düzen sağlanamadığı istenmeyen aksaklıkların yaşanması muhtemel hale gelmektedir.

Kış lastiği uygulaması bu yıl 1 Aralık’ta başlayacak, trafiğe yaz lastikleriyle çıkan araç sahiplerine ise para cezası kesilecek. Kış lastiği takmayan ticari araçlara 835 TL para cezası kesilecek.

Kış aylarına yaklaştığımız şu sıralarda kış lastiği uygulamasına geçilmesine sayılı haftalar kaldı. Hususi araç sahiplerini kapsamayan cezayla birlikte kış lastiği uygulaması 1 Aralık’ta başlayıp 1 Nisan’da sonlanacak.  Hususi araç sahipleri için kış lastiği zorunlu değilken takılmasının can ve mal güvenliği açısından koyucu nitelikte olduğu belirtiliyor. 

Ekstra güvenlik sağlayan kış lastikleri karlı ve yağışlı zeminde yol tutuşu sağlayarak kazaları önlemede yüksek performans sağlamaktadır. Özellikle zorlu buzlanma koşulları yaşanan bölgelerde kullanılması tavsiye edilmektedir…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek