Anahtarsız gidiş anlamına gelen Keyless Go, araç anahtarınızın yanınızda olduğu durumlarda araç kapı kilitlerini bir dokunuşla açıp kapatmanızı yarayan sisteme verilen addır. Çoğu otomobil marka ve modellerinde farklılık göze çarpsa da çalışma prensibi aynı işlemektedir.

Araç anahtarınız yanınızdayken kullanamayacak kadar ellerinizin dolu olması yada yük taşımanız halinde tek dokunuşla otomobilinizin kapılarını hemen açabilirsiniz.  Hayatınızı kolaylaştırmak adına geliştirilen sistemin çalışma prensibini merak ediyorsanız hemen açıklayalım.

Araç anahtarınızın yanınızda bulunduğu durumlarda araç kapısına dokunmanız halinde kapılardaki elektronik devreye girerek tamponlardaki ve depo kapağındaki anten ile iletişime geçerek giriş kodunu onaylar. Bu sayede kapılar açılırken dilerseniz araç dışındayken kapıları kolaylıkla kilitleyebilirsiniz.

Sistem anahtarı diğer adıyla kontak yanınızda olduğu taktirde kapılar otomatik olarak açılır. Bazı modellerde olduğu gibi otomobilinizde indiğinde kapıda bulunan düğmeye dokunduğunda kapılar anında kilitlenir.  Veya araçtan belli bir mesafe uzaklaştığınızda devreye girerek araç kapılarını kilitler.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek