Dış darbeler sonucu aracın görünümünün bozulmasını muhakkak hiç bir sürücü istemez. Ancak dış faktörler, yağan dolu ve az hasarlı kazalar gibi etkenlerle araçların dış yüzeyinde deformeler oluşur.  Araç boyasının zarar görmediği durumlarda yüzeyde oluşan bu tarz göçük ve hasarlar kaporta çektirme yöntemiyle düzeltilebilir.

Boyasız kaporta göçük düzeltme (PDR) olarak bilenen bu işlem, kaporta aksamı üzerinde oluşan 5 cm’e kadar oluşan göçüklerin özel aletler kullanılarak boyaya zarar vermeksizin düzeltilmesi demektir.  Amerika menşeili aletlerle göçük olan yüzeyde orijinal boyaya zarar vermeden yapılan bu işlem sayesinde araç eski haline getirilmektedir.

Çarpılma, çarpma, park kazaları nedeniyle kaporta da oluşan bu tarz göçükler mini onarım olarak adlandırılan kaporta çektirme işlemiyle giderilebilir.  Ancak boyanın zarar gördüğü durumlarda pek tercih edilmez. Bu sayede ikinci el satışında aracın değer kaybetmesini engelleyerek, aracın orijinal görüntüsünü korumasını sağlayan bir işlemdir.

Göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle giriş yapılarak hasarlı bölgeye dışarı doğru masaj yöntemiyle çektirme uygulanır.  Arkası kapalı olan bölgelerde ise yapıştırmalı göçük çektirme işlemi yapılmaktadır….

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek