Arabaların gözleri olacak şekilde tasarlanan farlar güvenlik açısında da önemli bir detaydır. Gün ışığının yetersiz kaldığı ve karanlıkta araç sürmeyi güvenli hale getiren farlar, araç sahiplerine görüş mesafesi oluşturur. Aynı zamanda trafikte aracın görünürlüğünü arttırarak olası bir kazanın önüne geçer.

Farın genel kullanımı üstte bahsettiğimiz ayrıntılarda gizliyken, teknolojinin gelişmesiyle birlikte farların görev tanımına yeni bir özellik daha etkendi. Follow me home sistemi; karanlıkta aracınızı park ettikten sonra bir süre daha farların etkin kalmasını sağlayarak sizlere yolu bulmanızda yardımcı oluyor.  Evet, karanlıkta siz evinize ulaşana kadar farları açık tutan bu yeni far teknolojisi sayesinde aradan indiğinizde karanlıkta yolunuzu bulmak için uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Sürücülerin hayatını kolaylaştırmak adına geliştirilen yeni sistem Follow me home özelliğinin bazı teknik ayarları da mevcut.  Havanın tam karanlık olmadığı saatlerde otomatik olarak park ışıkların yakarken, karanlığın çoğaldığı anda farları açıyor. Hava aydınlandığında ise önce farları sonrada park ışıklarını kendiliğinden kapatır. Far ve park ışıklarının karanlıkta açılma ayarlarını sürücü isterse kendisi de ayarlayabilir. Havanın karardığı anlarda kontağı çevirdiğiniz de park ışıklarını hemen açar. Araç sürücüleri farların açık kalma süresini kullanıcıya sunulan opsiyon sayesinde 3-50 saniye arasında ayarlayabilir.

Akşam ve gece saatlerinde aracın ana kilidini uzaktan kumandayla açtığınızda akıllı far sistemi olan Follow me home ışıkları otomatik olarak hemen açmaktadır….

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek