Otomobillerin performansını arttırmaya yönelik her geçen gün farklı bir teknoloji uygulamaya sürülüyor.  Sürüş deneyimini en kusursuz hale getirerek, güvenliği hat safhaya çıkarmak için geliştirilen bu sistemler önce sürücüyü sonrada aracı koruma prensibiyle çalışır.  Otomobil teknolojilerinden biri olan Çekiş kontrol sistemi aracın patinaj çekmesini engellemek amacıyla üretilmiştir. Aracın modeline göre baz donanım veya opsiyonel olarak sunulan çekiş kontrol sistemi, performans artışı ve yüksek güvenlik sunar.

Anti patinaj sistemi olarak da bilinen bu uygulama ASR olarak da anılmaktadır. Çalışma mekanizmasına bakacak olursak aracın ani kalkışlarda yüksek giç sarfiyatını engelleyerek çalışan sistem, yağmurlu havalarda ekstra güvenlik sağladığı için çok fazla tercih edilmektedir.

Tekerleklerin patinaj yapma ihtimalini aşağıya çeken sistem sürücü kontrolünü elinden alarak otomatik olarak en güvenli seçeneği kendisi oluşturuyor.  Bu kısımda sürücüye büyük kolay sağladığı da göze çarpmaktadır. Keza yağmurlu havalarda kaygan zeminlerdeki patinaj riskini en aza indiriyor. Aracın ani güç sarfiyatının önüne geçen bu sistem, olası patinajın önüne de geçtiği için can ve mal güvenliğini korumakla yükümlü.

Sürücülerin patinaj esnasında kontrol kaybetmesi ve tehlikeli durumların meydana gelmesini engelleyen çekiş kontrol sistemi, yeni nesil araçlarda oldukça popüler ve yayındır.  Dilerseniz üretim kısmında fabrikada sistemi aracınıza ekletebilirsiniz.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek