Otomobillerde yer alan parçalar durduk yere eskiyip aşınmaz.  Bir parçanın bozulup işlevini kaybetmesini sağlayan mutlaka bir tetikleyici vardır.  Baskı balata da kullanım şekline bağlı olarak işlevini yitirebilir ve görevini layığıyla yerine getiremez.  Bu durumda baskı balatanın değişmesi gerekmektedir.  Üretici fabrikasyon verilerine göre baskı balatanın 60 bin km’de ortalama 4 yılda bir değişmesi tavsiye edilmektedir.

Ön görülen zamandan önce baskı balatanın ömrünü azaltan faktörler bulunmaktadır.  Bunlar; yanlış viteste aracı kaldırmak, aracı silkeleyerek kalkış yapmak, yokuşta aracı yarım debriyajla dengede tutmaya çalışmak, balata değişiminde yan ürünler kullanmak baskı balatanın ömrünü kısaltmaktadır.

Baskı balata setinin değişiminde öne çıkan iki önemli husus bulunmaktadır.  Öncelikle tüm servislerin önerdiği gibi orijinal parça kullanımı ve işçiliğin mükemmel olmasıdır.  Bu iki faktör hem güvenliğiniz açısından hemde baskı balatanın uzun süre kullanımı açısından oldukça titiz davranılması gereken noktalardır. Ucuza kaçmak yerine parça değişiminde işinin ehli bir ustayla çalışarak uyum sağlamak adına orijinal parça kullanımını tercih etmelisiniz…

yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek