Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomotiv sektörü de otonomlaşma başlayarak, yeni sistemler geliştirilerek güvenlik her geçen gün arttırılmıştır.  Yakın bir zamandır araçlarda kullanılan Area View, Türkçe açılımıyla Çevre Görüş Sistemi yapay zekaya sahip bir teknolojiye sahiptir. Araçların marka ve modeline göre ismi ve kullanım özelikleri değişse dahi çalışma prensibi temelde aynıdır.

Trafikte ve park halinde dahi sürücülerin oldukça işine yarayan bu sistemi, araç ortamını 360 derecelik bir açıyla görüntüleyerek araç ekranına yansıtır. Sürücünün araç dışını rahat bir şekilde incelemesini elverişli duruma getiren Çevre Görüş Asistanı birçok açıdan perspektif sunar. Yüksel kalitedeki kameralar sayesinde ortamı kapsamlı bir güvenlikle inceleme fırsatı sunmaktadır. Sağ ve sol açılara 90 derece, ön ve arkaya 180 derece geniş açıyla görüş sağlayan Area View, sürücünün kendini güvende hissederek trafiği de kontrol etmesine fırsat tanır.

Çevre Görüş Asistanın amacı olası kaza ihtimallerini mümkün olduğunca ortadan kaldırarak sürücü ve trafiği tehlikeye atmamaktır. Area View sistemi BMW, Honda, Audi, Nissan markalarında bulunmaktadır…

yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek