Gelişimini şaşırtıcı bir hızla sürdüren otomotiv sektörü, sürekli bir iyileşme ve yenilik sürecindedir.  Araç üreticilerinin farklarını yansıtmak, kullanıcıların deneyimlerini arttırmak amacıyla piyasaya sürdüğü yenilikler oldukça ilgi çekici bir durumda. Sürücülerin güvenliğini maksimum seviye taşımak maksadıyla geliştirilen yeni teknolojik ekipmanlar yeni nesiller araçlar için vazgeçilmez bir konuma yerleşecek.  Günümüzde popüler olan ve araç sürücüleri tarafından rağbet görmeye devam eden  yeni güvenlik sistemlerini sizler için listemize ekledik.

1- Darbe Önleme Sistemi

Araçlara yaklaşmakta olan başka araçların kazaya neden olmasını önlemek, çarpışmanın yaşanmasını engellemek için geliştirilmiştir.  Darbeyi önceden sezip önlemeye dayalı çalışan bu sistemin geçmişi çok önceye dayanıyor.

2- Kör Nokta Uyarı Sistemi

Şerit değiştirirken yeterli kadar dikkatli olunmaması, mesafeyi ayarlamanın sıkıntı olduğu durumlarda kazaların gerçekleşmemesi için kör nokta sistemi geliştirilmiştir. Aracın arka tamponuna yerleştirilen 2 sensör 50 metreye kadar tarama yapabiliyor.

3- Şerit Takip Asistanı

Sürüş esnasında sürücülerin hatalarını bertaraf etmek için geliştirilen sistem kızılötesi, kamera ve lazer sensörlerinin çalışarak kazaların önüne geçmektedir.

4- Yaya Çarpma Uyarıcı

Yaya ve bisikletliye çarpma gibi büyük kazaların önüne geçmek için geliştirilen sistem yapay zeka ve kamera işbirliğiyle çalışır.  Yayaları algılayarak olası kazaların önüne geçilmesini sağlar.

5- Adaptif Hız Sabitleyici

Sürüş esnasında çeşitli algılayıcılar ile önünüzdeki araç ile mesafenizi ayarlaya yarayan adaptif hız sabitleyici, çarpma önleme sistemi olarak da anılmaktadır.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek