Büyük firmaların ve araç kiralama şirketlerin istisnası kullanmış oldukları araç takip cihazları, araçların kontrol altında tutmak ve güvenliğini denetlemek adına geliştirilmiştir. Araçların çalınması, kaybolması veya güzergah değiştirmesi durumunda aracı bulmayı sağlayan takip cihazları en çok rent a car filoları tarafından her araca uygulanmaktadır.  Araca sonradan dahil edilen bir sistem olan araç takip cihazları araç hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Cihazın kurulumu ve sonrasında belirlenen merkez kontrolünde araçların hızı, rotası, kullanıldığı saat ve durumu kolaylıkla takip edilebilmektedir. Belli durumlarda merkezden verilen emirle aracın kilitlenip kullanılmaması sağlanabilir.  Araç takip cihazları nereye takılır diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım.  Bu sistem araç direksiyonun alt kısmına yerleştirilmekte olup, telefon hattı ve GPS verilerinden yararlanarak çalışmaktadır. Binek araçlarda en sık kullanılan takip sistemlerinden biri olmakla birlikte fiyatları değişiklik göstermektedir.

Konum olarak aracın bulunduğu il, ilçe, mahalle detayına verirken kullanım esnasında aracın nerede mola verdiğini, kontağın açılıp kapatıldığını ve yakıt durumunu merkezde belirlenen yetkiliye haber verebiliyor. Araç takip cihazları uydu haberleşmesi ile çalışmaktadır…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek