Daha öncesinde 2. el araç alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsetmiştik, bu yazımızda ise sizlere araç satarken dikkat etmeniz gerekenlerden söz etmek istiyoruz. Alıcılar kadar satıcılarında araba satarken göz önünde bulundurmaları gereken önemli noktalar bulunmaktadır.  Aksi taktirde araçlarına alıcı bulmakta zorlanabildikleri gibi araçlarını değerinde satamayabilirler.

Aracınızı fiyatının altında fiyata satmamak için aşağıda bahsedeceğimiz adımları mutlaka uygulayınız.

  1. Aracınızı satmak istiyorsanız öncelikle yıkatmalısınız.  Kirli bir araç görünüm olarak alıcıların ilgisini çekmeyecektir. İç ve dış temizliği yapılmış bir araç alıcının gözüne hitap edeceği için potansiyel alıcıları da çoğaltacaktır.
  2. Aracınızın piyasa değerini mutlaka araştırın ve değerinin altında fiyat vermeyin.  Alıcıların indirim yapmanızı istediğinde emsal araçlar hakkında bilginiz olduğunu belirtin.
  3. Aracınızın piyasa değerinin düşmemesi içim mutlaka satmadan önce tüm bakımlarını yaptırarak ortaya çıkan onarım işlerini halledin.
  4. Aracınızın dış boyasında çizik var ise çizik kalemi ile bunları gidererek daha kusursuz bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Lastikleriniz bakımlı ve kullanılabilir olmalı.
  6. Aracınızın motorunu kontrol ettirerek iyi durumda olduğundan emin olunuz.
  7. Aracınızın fiyatını belirlerken analitik ve gerçekçi olun, ederinin üzerinde bir fiyat isteyerek potansiyel alıcıların kaçmasına engel olun…
Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek