Araç sahiplerinin canını sıkan durumlardan birisi de otomobillerinin dış yüzeyinde oluşan çiziklerdir.  Araçların dış yüzeyi birçok yerle temas ettiği için hasar almaya çok müsait bir konumdadır.  Çevresel faktörlere çarpan, sürten araçların dış yüzeyinde bununla birlikte çizikler oluşur.  Görsel olarak kötü görünen çizikler aynı zamanda aracın maddi değerini de düşürmektedir, bu da aracın satılacağında fiyatta indirime gidilmesine neden olur.

Özellikle araçların kaportasında oluşan çizikler genellikle dikkatsiz araba kullanımın sonucudur. Araçta çizik oluşumuna neden olan etmenler arasında ağaçla dolu bir yolda giderken dalların araca sürtünmesi, başka bir araçla fazla yakın mesafese yol almak, zararlı bir kimyasalla fazla etkileşim araçların boyalarının çizilmesine neden olur.

Araçta oluşan çiziklere nitekim kaporta çiziklerine anında müdahale edildiğinde sorun ortadan kolayca halledilebilir.  Dış çiziklere geç müdahale etmek çiziğin derinlesip boyanın değişmesine kadar giden sonuçları doğurabilir.

Araç çizikleri polisaj adı verilen bir işlemle giderilmektedir.  Derin olmayan olmayan çizikler çizik kalemiyle de kapatılabilir.  Polisaj yaptırmak istemeyen araç sahiplerinin tercih ettiği yöntem ise pasta ciladır.

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek