Otomobiller ve diğer araçlar hayatlarımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir.  Mesafeleri kısaltarak büyük kolaylık sağlayan araçlar zorunlu ihtiyaçlar arasında rahatlıkla girebilmektedir. Yeni bir araç alımı esnasında karşınıza başka maliyetler çıkmaktadır, kendinizi ekstra giderlere hazırlamalısınız. Almak istediğiniz aracın yeni veya ikinci el olması fark etmeksizin ortaya çıkan bu giderler hemen hemen her araç için geçerlidir.

Satın alma esnasında aracın fiyatı yanında bu ekstra giderleri de hesaplamak hazırlıklı olmanız açısından sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.  Ekstra maliyetlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, hemen ilk giderden bahsedebiliriz.  Araç piyasasının yüksek maliyetleri göz önüne alındığında günümüzde birçok kişi araç alımı esnasında taşıt kredisine başvurmaktadır.

Taşıt kredisi aldığınızda sonrasında faiz ödemeniz gerektiğinin farkındasınızdır. Düzenli giderler arasında yer alan kredilerin yanı sıra kasko ve sigorta ücretleri de size aittir.  Araç alımı esnasında noter masrafları ve ÖTV ödemeleri de sizin karşılayacağınız giderlere ektir.

Ekspertiz işlemlerinin zorunlu hale gelmesiyle alım ve satım esnasında karşınıza çıkan bir diğer gider olarak ödemeniz gereken masraflara dahildir…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek