İkinci el araba pazarının hızlı sirkülasyonu alım ve satımların binlerce arabaya ulaşması sıfır araç fiyatlarının oldukça yükselmesinden kaynaklanmakta.  İkinci el araç alımı ve satımı esnasında bazı hilekarlıkların, kandırmacaların olduğu da görülmektedir.  Özellikle araçların kilometreleri düşürülerek orijinal kilometresi değiştirilmektedir. 

Kilometresi oynanan araçların galeriler tarafından satıldığı algısı çokta geçerli bir algı değildir.  Sahibinden satılan otomobillerin kilometresi bazı servislerde uygun bir ücret karşılığında değiştirilmektedir. 

İkinci el alacağınız aracın kilometresinin düşürülüp düşürülmediğini nasıl anlarsınız öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. 

Tüv Türk Kayıtları: Muayene istasyonuna yılda bir kez muayene olmak zorunda olan araçların kilometre bilgileri de kayıt altına alınmaktadır. Araç muayenesine giren aracın hangi tarihte kaç kilometrede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ekspertiz Raporu: aracı satın almadan önce uzmanlar tarafından incelenerek detaylı rapor almalısınız. 

OBD cihazı: aracın beynine bilgisayarla bağlanarak kilometre verilerini ekranda görebilirsiniz. Ancak bu yöntem analog göstergeler için işe yaramaz, yeni araçlar için geçerlidir…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek