Kullandığınız aracınızda zamanla bazı sorunlar ortaya çıkabilir.  Trafikte binlerce araç seyir halinde ilerlerken belirli bir düzenle düzene sahiptir. Aracınızı trafikte sürerken hoşunuza gitmeyen problemlerle karşılaşabilirsiniz.  Aracınızın performansı düştükçe araba kullanmaktan aldığınız zevkte buna eş olarak düşer. Aracınızın çekiş gücünün zayıflaması performansını etkileyen faktörlerden birisidir. Yokuşlarda ve yük taşırken arabanızın çekiş gücünün azaldığını daha kolay anlayabilirsiniz.

Yokuşlar haricinde düz yolda ilerlerken de fark edebileceğiniz bir sorun olan çekiş gücünün düşmesi hem sürücüden hem de araçtan kaynaklı olabilir. Karbüratörün hava alması, gaz ayarında bir sıkıntı varsa arabanın çekiş gücünde azalma yaşanabilir.  Araçtan kaynaklı olarak ateşleme aksamında ortaya çıkabilen bir sıkıntı çekiş gücünü de etkileyecektir. Kullanmış olduğunuz yakıtın kalitesiz ve kirli olması da muhtemel bir sebeptir. Motor yağının ömrünü bitirmiş olması da artı bir sebeptir, bunun akabinde yağ filtrelerinin tıkanmış olması da çekiş gücünü düşürmektedir.

Mekanik sorunların haricinde sürücüden kaynaklanan nedenlere baktığımızda öne çıkan faktörler; aracı devrinde kullanmamak, aracın bakımlarını zamanında yaptırmamak, düşük kalite de yakıt seçme olduğunu söyleyebiliriz….

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek