İçinde olup bir parçası olduğumuz bu çağda otomobil bir lüks olmaktan çıkmış bir ihtiyaca dönüşmüştür. Otomobil sektörü de kişisel ihtiyaçları ön plana alarak araç üretimini oldukça çeşitlendirmiştir.  Kullanış farkına, beklenti ve taleplere öncelik üretilen araçlar özellikleriyle de ilgi çekmektedir. Hız tutkunları için farklı modeller başı çekerken, aile tipine uygun otomobiller de oldukça rağbet görmektedir.

Geniş aileler düşünülerek tasarlanan otomobiller konforlu oldukları kadar konfor açısından birçok donanıma sahiptir. Çocukların güvenliği ve rahatlığını düşünen ebeveynler araç alımlarında önceliği bagajı geniş kullanımı rahat olan araçlara vermektedir.  Aileyle yapılacak olan tatil ve şehir dışı seyahatlerde çocukların gereksinimi de düşünülerek bagajı geniş otomobiller tercih edilir.

Araç üreticilerine baktığımızda mutlaka aile araçları da piyasa sürdüklerini gözlemleyebilirsiniz. Ülkemizde aile aracı denildiğinde akla gelen ilk model Dacia’dır. Kullanım kolaylığı, geniş bagaj kapasitesiyle aileler için uygun olan Dacia’nın yanında Golf araçları da tam aileye uygun araç tiplerinden biridir.

Günümüzde öne çıkan bir diğer aile araçları ise Kia Sportage, Hyundai Sonata, Hyundai Accord ve Honda Civic; koltuk ayarlama özellikleri ve hava yastığı ayrıntılarıyla güvenlik yönünden aileler tarafından tercih edilir. İç kısmı geniş olan bu tarz arabaların en büyük özelliği genişliğidir…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek