Otomobillerin performansını etkileyen önemli faktörlerden biri dayanıklı ve zemine uygun olan lastiklerdir. Araçların yerle tek teması olan lastikler sağlam ve kaliteli olmadığı sürece virajlarda ve fren durumlarında sürücünün kontrolü kaybetmesine neden olabilir.  Oto lastikleri araçların marka ve modellerine göre farklı ebat ve ölçülerde üretilirken mevsim şartlarına göre 3 çeşidi bulunmaktadır.

Kış aylarının zorlu şartlarına uygun olarak üretilen kış lastikleri veya kar lastikleri, yaz mevsiminin yüksek sıcaklığına uyum sağlayacak şekilde üretilen yaz lastikleri ve ılıman bölgelerde yaşayanlar için üretilen 4 mevsim lastiklerinden oluşmaktadır.  Araçlarını en yüksek verimde kullanmak isteyen, güvenli bir sürüş deneyimi gerçekleştirmek isteyen sürücüler mevsimlere ve zemin şartlarına uygun lastik kullanımına ekstra özen göstermektedir.

Yılın her mevsimine ve hava şartlarına uyum sağlayan 4 mevsim lastikleri ülkemizde en çok tercih edilen lastik çeşitlerinden biridir. Ilıman iklim koşullarında kullanıma uygun olan bu lastikler yaz ve kış mevsimlerine ait koşullara uyum sağlamak adına özel olarak üretilmiştir. Yaz lastiklerine kıyasla daha düşük yol tutuşuna ve fren mesafesine sahiptir. Uzun ömürleri sayesinde araç sahipleri tarafından çokça tercih edilir…

Share
yukarı
Sohbet Başlat
Whatsapp Destek?
Whatsapp Destek
Uludağ Group Müşteri Hizmetleri - Whatsapp Destek